DİL SEÇİMİ:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
Mustafa Kemal ATATÜRK
İç Denetim Başkanlığı

ZAFER AKSOY

 

1976 yılında Kırşehir/Çiçekdağı'nda doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra, 1999 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun oldu. 2004 yılına kadar özel sektörde Şehir Plancısı olarak çalıştı. Kamu görevine aynı yılın sonunda Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğünde başladı. 2010 yılında, "Kentsel Alanda Vakıf Taşınmazlarının Dönüşümü: Başkentlik Sürecinde Ankara Örneği" adlı Tez çalışmasıyla yüksek lisans derecesi aldı. Adı geçen çalışması Vakıflar Dergisi'nde makale olarak yayımlandı. 2015 yılında Maliye Bakanlığınca düzenlenen eğitim ve akabinde açılan sınav sonucunda Kamu İç Denetim Sertifikası almaya hak kazandı. İç Denetçi olarak atandığı 20.02.2020 tarihine kadar VGM Yatırım ve Emlak Daire Başkanlığında görev yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vâkıf olmak, vakıf kurmak bir medeniyet meselesidir. Derdimiz de dermanımız da bu meselededir."

BURHAN ERSOY

Vakıflar Genel Müdürü

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
"Objektifinle Geleceğe Miras Bırak" II. Uluslararası Vakıf Medeniyeti Fotoğraf Yarışmamız tüm heyecanıyla başladı. Dünyanın her yerinden fotoğrafçıları, medeniyetimizin eşsiz güzellikteki vakıf eserlerini pozlamaları için ülkemize davet ediyoruz. "Objektifinle Geleceğe Miras Bırak" II. Uluslararası Vakıf Medeniyeti Fotoğraf Yarışması an itibariyle başlamış olup #29 Ekim 2022 tarihi İtibariyle sonuçlanacaktır. Detaylar için; http://gelecegemirasbirak.com/ isimli web sitesinden ulaşabilirsiniz.
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »