DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE VERİLEN YARDIM BAŞVURULARI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME METNİ

10.05.2023

Son zamanlarda Genel Müdürlüğümüze gelen şikayet telefonları sonucu sosyal medya ya da internet üzerinde çeşitli sitelerde Genel Müdürlüğümüzün adı ve logosu kullanılarak yardım başvurusu adı altında kişilerin TC kimlik numarası, telefon numarası, doğum tarihi vb. kişisel verilerinin alınarak SMS ya da whatsapp uygulaması üzerinden iletişime geçilmek suretiyle alınan bilgilerin teyit edildiği görülmüştür.

Genel Müdürlüğümüzce verilen hayır hizmetleri içerisinde sadece eğitim yardımları için internet üzerinden elektronik ortamda başvuru alınmakta olup söz konusu başvurular her eğitim yılının başında www.vgm.gov.tr üzerinden duyurulan tarihler arasında www.vgm.gov.tr üzerinden yılda bir kere alınmakta ve sonuçlar yine belirtilen site üzerinden açıklanmaktadır. Diğer hayır hizmetlerimiz için ise elektronik ortamda başvuru alınmamakta, Bölge Müdürlüklerimize yapılan başvurular değerlendirilerek başvuru sonucu kişilere Bölge Müdürlüklerimiz tarafından bildirilmektedir.

Genel Müdürlüğümüz ile hiçbir ilgisi bulunmayan bu gibi durumlara karşı dikkatli olunması, resmi olmayan kanallar üzerinden başvuru adı altında kişisel verilerin paylaşılmaması, böyle bir durum ile karşılaşılmış ise emniyet birimlerine başvurularak şikayette bulunulması gerekmektedir.

Kurumumuz tarafından burs ya da yardım almaya hak kazananlara yalnızca bilgi amaçlı SMS bildirimi gitmekte, whatsapp ya da benzeri sosyal medya hesapları üzerinden kişisel bilgileri resmi olmayan yollarla alınmamaktadır. Kurumsal resmi web sitemiz haricinde yapılan hiçbir duyuruya itibar etmeyiniz.

Sosyal medya üzerinden veya telefonla gelen bu tip dolandırıcılık vakalarına dair, adli vakalar görev alanımızda olmaması nedeniyle kurumumuzca bir işlem yapılmamaktadır.  Bu nedenle, Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezine,  https://www.usom.gov.tr/ihbar adresinden ve yine Emniyet Genel Müdürlüğü Online İhbar Uygulaması ( https://onlineislemler.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx ) üzerinden bildirimde bulunabilirsiniz.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »