DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DE AFET BÖLGESİNDE

28.01.2020

T.C.
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI 
VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği 

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DE AFET BÖLGESİNDE

VAKIFLAR GENEL MÜDÜR VEKİLİ BURHAN ERSOY: ”BÖLGEDE YARALARIN SARILMASI İÇİN VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK ÜSTÜMÜZE DÜŞEN GÖREVLERİ YERİNE GETİRMEK ÜZERE BURADAYIZ.  BÖLGEYE EYÜP İMARETHANESİNDEN GIDA TEMİNİ SAĞLIYORUZ.  ARTÇI SARSINTILAR TAMAMEN KESİLDİKTEN SONRA ZARAR GÖREN ESERLERİMİZİ DE ACİLEN ONARACAĞIZ.”

Vakıflar Genel Müdür Vekili Burhan ERSOY beraberindeki heyet ile birlikte, bugün Malatya Valisi Aydın BARUŞ ve Elazığ Valisi Çetin Oktay KALDIRIM ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin GÜRKAN ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI’nı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

ERSOY: “Bölgede yaraların sarılması için Genel Müdürlük olarak üstümüze düşen görevleri yerine getirmek üzere depremin yaşandığı ilk günden itibaren alanda çalışmalarımıza başladık. Bölgeye İstanbul Eyüp İmarethanesinden gıda temini sağlıyoruz.” dedi. 

Vakıflar Genel Müdür Vekili Burhan ERSOY, bölgede zarar gören eserlerde incelemelerde bulunarak, artçı sarsıntıların tamamen kesilmesinin ardından vakıf eserleri acilen onarıma alacaklarını kaydetti. 

TOBB Başkanı Sayın Rıfat HİSARCIKLIOĞLU, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Bendevi PALANDÖKEN, Kızılay Genel Müdürü Sayın İbrahim ALTAN ve AFAD yetkilileri ile görüştüklerini ifade eden ERSOY; “Koordinasyona ve işbirliğine hazırız. İhtiyaçlar doğrultusunda, vakıf hizmetlerini bölgeye ulaştırmak için tüm gücümüzle alandayız” dedi.
 

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »