DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

2021 VAKIF HAFTASI PROGRAMI VE VAKIF İNSAN ÖDÜL TÖRENİ BEŞTEPE MİLLET KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE DÜZENLENDİ.

7.06.2021

“Merhametin Kuş Dili “temasıyla düzenlediğimiz 2021 yılı Vakıf Haftası Programı Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.  Sayın Emine ERDOĞAN’ın teşrifleri ile gerçekleşen törene Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, Fransa Büyükelçisi Sayın Herve Magro, Genel Müdürümüz Sayın Burhan ERSOY ve çok sayıda Davetli katıldı.

Küresel salgın dolayısıyla ödül töreni bu yıl Haziran ayına ertelenen “Vakıf İnsan Ödülleri” sahiplerini buldu.

Vakıf İnsan Ödülleri

Ahbap Derneği kurucusu Haluk Levent’e ihtiyaç sahiplerinden yardım elini esirgememesi, iyi insan ve toplum hizmetlerine inşası dolayısıyla Vakıf İnsan Ödülü takdim edildi.

Bursa Osmangazi Belediyesince Gurabahane-i Laklakan’ın yaşatılması, restorasyonu ve yeniden kullanıma açılması çalışmaları sebebiyle Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a Vakıf İnsan Ödülü verildi.

Bir diğer Vakıf İnsan Ödülü ise yaklaşık 12 yıldır, kurduğu aşevi ile sokak hayvanlarını besleyen İş İnsanı Ünal Nafiz Hekim’e verildi. Hekim, birçok iyilik ve merhamet içerikli projeleri ve çalışmalarından dolayı ödülün sahibi oldu.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »