DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

BAKAN YARDIMCIMIZ VE GENEL MÜDÜRÜMÜZ, İSTANBUL, KIRKLARELİ VE EDİRNE’Yİ ZİYARET ETTİLER.

2.06.2020

Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet Misbah Demircan, 29.05.2020 tarihinde İstanbul’u ziyaret ederek, Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy ile birlikte Taksim Camii’nde incelemelerde bulundu. Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy; “Taksim Camii 2020 yılının sonunda cemaatine kapılarını açacak” diyerek,  Taksim Camii’nin çalışmalarının yakında tamamlanacağının müjdesini verdi.

30.05.2020 tarihinde ise, Kırklareli Valisi Sayın Osman Bilgin ile Kırklareli Müftüsü Sayın Aydın Yığman’ı ziyaret eden Sayın Bakan Yardımcımız ve Sayın Genel Müdürümüz Kırklarelindeki vakıf han ve camilerinde incelemelerde bulundular, bu kapsamda, 1383 yılında inşa edilmiş, Trakya Bölgesindeki en eski vakıf eser olan Hızır Bey Camii ve Arastasında incelemelerde bulunup ardından Edirne Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler. 

Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet Misbah Demircan, Edirne Valisi Sayın Ekrem Canalp ve Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy ile beraberindeki heyet Saatli Medrese ve Peykler Medresesi'ni, İtalyan Kilisesi ile Edirne Büyük Sinagogu ziyaret ederek incelemelerde bulundular. Ardından da Genel Müdürlüğümüz tarafından restore edilmekte olan Edirne Ekmekçizade Ahmet  Paşa Kervansayı’nın dış dükkanlarında yapılan onarım çalışmaları hakkında da Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Sayın Osman Güneren’den bilgi aldılar.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »