DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

BANJA LUKA FERHAT PAŞA SAAT KULESİ’NİN YENİDEN İNŞASINA YÖNELİK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

5.11.2020

Genel Müdürlüğümüzce, Bosna Hersek’in Banja Luka şehrinde yürütülen rekonstrüksiyon çalışmalarında son aşamaya gelinen Arnauidija (Defterdar) Camii’nden sonra, Ferhat Paşa Saat Kulesi de aslına uygun olarak ihya edilecek.

Bosna Hersek’in ilk saat kulesi olma özelliğini taşıyan, yaşanan depremler ve savaş sonucunda yıkılan Saat Kulesi’nin yeniden inşasına yönelik işbirliği protokolü; Saraybosna Büyükelçimiz Sayın Haldun Koç’un teşrifleriyle, Genel Müdürlüğümüz, Bosna Hersek İslam Birliği Vakıflar Müdürlüğü, Banja Luka Belediyesi ve Banja Luka Müftülüğü arasında 3 Kasım 2020 tarihinde düzenlenen çevrimiçi törenle imzalandı.

Bosna'nın son sancakbeyi ve ilk beylerbeyi olan Ferhat Paşa tarafından 1587 yılında inşa ettirildiği vakfiyesinden anlaşılan yapının yeniden inşasıyla birlikte, ortak kültür mirasımızın gelecek nesillere aktarılmasına ve bir arada yaşamanın sembolü olan Banja Luka şehrinin tarihi dokusunun tamamlanmasına önemli katkı sağlanacak.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »