DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

‘BENİM OBJEKTİFİMDEN VAKIF MEDENİYETİ’ ULUSLARARASI FOTOĞRAF SERGİMİZİN AÇILIŞINI TBMM BAŞKANI SAYIN MUSTAFA ŞENTOP'UN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRDİK.

27.12.2021
Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ve vakıf ruhunu fotoğraf sanatına yansıtan ‘Benim Objektifimden Vakıf Medeniyeti’ fotoğraf sergimizin Samsun Taşhan'da gerçekleşen açılışına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop, Samsun Valisi Doç. Dr . Sayın Zülkif Dağlı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir, Samsun Milletvekilleri Sayın Ahmet Demircan,Sayın Orhan Kırcalı, Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, Sayın Fuat Göktaş, Sayın Kemal Zeybek ile Genel Müdürümüz Sayın Burhan ERSOY katılım sağladılar.
Dönemlerinin en önemli vakıf şahsiyetlerinden Bezmialem Valide Sultan ve Fatih Sultan Mehmet Han ile en güzel vakıf eserlerinin mimarı, büyük deha Mimar Sinan adına çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere 3 kategoride düzenlediğimiz “Benim Objektifimden Vakıf Medeniyeti” fotoğraf yarışmamız bu yıl değerli jüri üyelerimizin seçimleriyle sonuçlanmıştı. Fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen eserleri bugün Samsun’da bulunan ve yine bir vakıf eserimiz olan Taşhan’da sergiledik.
 Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy,  sergiyle ilgili olarak, “Dil, din ayrımı yapmadan, tüm insanları kapsayan, merhamet ve şefkat geleneğini ve vakıf olgusunu, bu sergide yan yana duran camiden kiliseye, kuştan kediye her yönüyle yansıtan birbirinden güzel ve anlamlı eserde bir arada göreceğiz.” dedi. Genel Müdürümüz, Samsun gençlerini ve halkını 27 Aralık- 3 Ocak 2022 tarihlerinde ziyarete açık olacak sergiyi gezmeye davet etti.
YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »