DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

"BİRR LOKMA BİN SOFRA" İFTAR PROGRAMIMIZ BUGÜN MALATYA’DA GERÇEKLEŞTİ.

22.04.2022
Genel Müdürümüz Sayın Burhan ERSOY, Malatya’da düzenlenen iftar programında misafirlerle bir araya geldi. Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğümüzün düzenlediği iftar programında konuşma yapan Genel Müdürümüz Sayın Burhan ERSOY, ‘Yaptığı iftarlarda ve dualarda Müslümanları oruçluları sofrasında bulundurmaya teşvik eden Resullah’ın (s.a.v) ümmeti olarak bugün Malatya’da kurduğumuz soframızı siz kıymetli Malatyalılarla paylaşmanın mutluluğu içindeyiz’ dedi.
Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün vakıf eserlerinin restorasyonunu yapan bir kurum olmanın çok ötesinde, asırlardır başta insanlık olmak üzere tüm canlılara hizmet etmiş bir geleneğin temsilcisi, manevi duyguların, dayanışma ve iyilik ruhunun gelecek nesillere aktarılmasını kendisine görev edinmiş bir kurum olduğunu söyleyen ERSOY, ‘"Birr Lokma Bin Sofra” diyerek başladığımız iftar geleneğimizde yurt genelinde binlerce insanla bir araya gelerek oruçlarımızı birlikte açıyoruz.’’ ifadesini kullandı.
İnsanların en hayırlısının, komşusuna ve ihtiyacı olana faydası dokunan olduğunun her zaman hatırımızda tutulması gerektiğine değinen Genel Müdürümüz; sofraların bereketle, kalplerin sevgi ve merhametle dolduğu mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi.
YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »