DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

BOSNA HERSEK SARAYBOSNA VAKIFLAR MÜDÜRLÜĞÜ, GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN BURS ALAN 14 TÜRK ÖĞRENCİYİ ÜLKELERİNDE 1 HAFTA BOYUNCA MİSAFİR ETTİ.

8.08.2023

Bosna Hersek Saraybosna Vakıflar Müdürlüğü,gerçekleştirdikleri “Büyüyünce Vâkıf Olacağım” Gençlik Projesi kapsamında Genel Müdürlüğümüzden burs alan 14 Türk öğrenciyi ülkelerinde 1 hafta boyunca misafir etti. Proje boyunca Bosna Hersek’teki vakıfların önemi ve faaliyetleri tanıtılarak Genel Müdürlüğümüzce restore edilen eserler gezildi. Ayrıca Srebrenitsa Katliam Anıtı da öğrenciler tarafından ziyaret edildi.

Bunun yanı sıra Saraybosna’da; Riyaset Binasında Reis-ul Ulema Sayın Husein Ef. Kavazoviç ile İslami İlimler Fakültesinde Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hfz. Aid Simajic ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Banja Luka Başkonsolosluğunda Başkonsolos Oğuz Kılıç ile bir araya gelindi.

Gezi süresince Genel Müdürlüğümüzce restorasyonu tamamlanan Saraybosna İsa Bey Hamamı, Baş Çarşı Camii, Riyaset Binası, Travnik Alaca Camii, Banja Luka Arnaudiya Camii, Mrkonjic Grad Kızlarağası Camii ile restorasyonu devam eden Opijac Tekkesi ziyaret edildi. Öğrenciler gezi esnasında restorasyonu Genel Müdürlüğümüzce yapılan Saraybosna İslam Birliği Öğrenci Yurdu’nda kaldı.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »