DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

BOSNA HERSEK’İN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ SAYIN BAKİR SADOVİÇ GENEL MÜDÜR VEKİLİMİZ SAYIN BURHAN ERSOY’U ZİYARET ETTİ.

23.01.2020

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Sayın Bakir Sadovic görev süresinin dolması nedeniyle Genel Müdür Vekilimiz Sayın Burhan Ersoy’a bir veda ziyaretinde bulundu. Genel Müdürlüğümüzce Bosna Hersek’te yapılan çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti.
Söz konusu ziyarette Büyükelçi Sayın Sadoviç Türkiye ile Bosna Hersek arasında son derece iyi ilişkiler olduğunu, Vakıflar Genel Müdürlüğünün de buna katkı sağladığını ifade etti. 
Genel Müdür Vekilimiz Sayın Burhan Ersoy 2003 yılından bu yana iki ülke arasında hem siyasi, hem ticari hem de ekonomik olarak önemli gelişmelerin yaşandığını, her daim Bosna Hersek halkıyla birlikte olduğumuzu, meseleye sadece eserlerin restorasyonu gözüyle bakmadığımızı, bu işin sosyal yardım boyutu kadar kültür boyutunun da olduğunu belirterek Genel Müdürlüğümüzün Bosna Hersek’te çalışmalarına devam edeceğini ifade etti.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »