DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

ETİYOPYA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TEŞKİLATI’NIN TEMSİLCİLERİ KABUL EDİLDİ.

14.04.2022
Genel Müdür Yardımcımız Sayın Cem Aslanbay’ın başkanlığında Etiyopya Sivil Toplum Kuruluşları Teşkilatı’nın temsilcileri kabul edildi.
Ülkemizdeki sivil toplum kuruluşlarının iş ve işlemleri, denetimleri ve mevzuatı hakkında bilgi almak üzere bir dizi ziyaret gerçekleştiren Teşkilat Temsilcileri, vakıflar alanında bilgi almak üzere Genel Müdürlüğümüze ziyarette bulundular.
Temsilciler ile yapılan ziyarette, Genel Müdürlüğümüzün teşkilat yapısı ve faaliyetleri hakkında yapılan genel bilgilendirmenin ardından, Türkiye’de vakıf sistemi, vakıflar mevzuatı, vakıfların kuruluş ve sona erme işlemleri, mali yapıları, vergi muafiyetleri, denetimleri, vakıf bilgi yönetim sistemi hakkında bilgi verildi. Bunun yanı sıra Etiyopya’daki uygulamalar ve söz konusu teşkilatın yapısı hakkında bilgi edinilerek karşılıklı tecrübe paylaşımında bulunuldu.
YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »