DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

FİLİSTİN DEVLETİ BAKAN YARDIMCISI İLE BERABERİNDEKİ HEYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ.

26.10.2022

Filistin Devleti Bakan Yardımcısı ve Filistin Miras Canlandırma ve İslami Araştırmalar Kurumu Başkanı Khalil Karraja Al-Rifai ve beraberindeki heyet Vakıflar Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Filistin Devleti Bakan Yardımcısı ve Filistin Miras Canlandırma ve İslami Araştırmalar Kurumu Başkanı Khalil Karraja Al-Rifai ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, özellikle Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak Filistin’e çok fazla önem verdiklerini ifade etti.

Ersoy: “Filistin topraklarının her köşesinde bir ecdat yadigarı eserimize rastlıyoruz.”

Osmanlı padişahlarının neredeyse hepsinin ayrı ayrı imzasının olduğu, Mescid-i Aksa ve Kudüs'ün can verdiği tarihi Filistin topraklarına özel bir ihtimam gösterdiklerinin altını çizen Genel Müdür Ersoy, “Osmanlı İmparatorluğu’nun yaklaşık 500 sene hüküm sürdüğü Filistin topraklarının her köşesinde bir ecdat yadigarı eserimize rastlıyoruz. Atalarımız Müslümanların ilk kıblesinin de olduğu Kudüs’e ayrı bir önem göstermişler. Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak bizler de Türk-İslam dünyası için önemi bir hayli fazla olan bu topraklara hizmet etmekten gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Mazlum Filistinli kardeşlerimizin her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

Filistin’in İslam dünyası için öneminin altını çizen Ersoy, “Filistin’i Anadolu topraklarından ayrı düşünmüyoruz. Mazlum Filistinli kardeşlerimizin geçmişte olduğu gibi bugün de yanlarında oluyoruz, gelecekte de olmaya devam edeceğiz. Ecdat yadigarlarımızı ihya etmenin yanı sıra Filistinli kardeşlerimize sosyal yardımlarda da bulunuyoruz. Her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerine son verdi.

Khalil Karraja Al-Rifai: “Her zaman yanımızda oldunuz.”

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Filistin Devleti’ne verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” diyen Al-Rifai, “Türk milleti olarak her zaman yanımızda oldunuz. Destekleriniz için minnettarız.” diyerek sözlerine son verdi.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »