DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜR YARDIMCIMIZ SAYIN AYDIN CEM ASLANBAY GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN KOSOVA’DA YÜRÜTÜLEN RESTORASYON ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ.

7.12.2021

Osmanlı İmparatorluğu dönemine ait camilerin restorasyon çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Kosova’ya giden Genel Müdür Yardımcımız Sayın Aydın Cem Aslanbay ve beraberindeki heyet, programına Priştine Büyükelçimiz Sayın Çağrı Sakar’ı Büyükelçilik konutunda ziyaret ederek başladı.

Heyet sonrasında, Kosova İslam Birliği Başkanlığını ziyaret etti. İslam Birliği Başkanlığı ile yapılan görüşmede, Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak Kosova’daki camilerde yürüttüğümüz ortaklaşa projeler hakkında ve vakıf eserlerimizin ihyasına yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.

Kosova İslam Birliği Başkanlığına ziyaretlerinin ardından heyet, Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen restorasyon çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Priştine Alaaddin Camii ve Prinaz Camii’ni ziyaret etti. Kosova İslam Birliği ile restorasyon protokolü imzalanan Gilan Atik Camii’nde de incelemelerde bulunuldu.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »