DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN BOSNA HERSEK’TE YAPIMI TAMAMLANAN KİSELJAK DİVANHANE VE FOJNİCA MEDRESESİ- VAKIF İDARE MERKEZİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ.

29.05.2022

Vakıflar Genel Müdürlüğümüzce yapımı tamamlanan Bosna Hersek'teki Kiseljak’da bulunan Divanhane ile Fojnica’da bulunan Fojnica Medresesi-Vakıf İdare Merkezi, Saraybosna Müftüsü Sayın Nedzad Grabus, Saraybosna Vakıflar Müdürü Sayın Senaid Zajimovic ve Genel Müdür Yardımcımız Sayın Aydın Cem Aslanbay’ın katılımı ile törenle açıldı.

Kiseljak kentindeki açılışta konuşan Genel Müdür Yardımcımız Sayın Aydın Cem Aslanbay, dünyadaki tüm hayırsever faaliyetlerin temelinde bulunan vakıf kültürünün, Hz. İbrahim geleneği olduğuna işaret ederek, "İslam coğrafyasında nereye giderseniz gidin her köşe başında vakıf ruhuyla inşa edilmiş bir eserle karşılaşırsınız." dedi.

Kiseljak kentindeki açılış töreninin ardından Fojnica'daki açılış törenine de katılan Sayın Genel Müdür Yardımcımız, vakıf kültürünün yaşatılmasının önemli olduğuna dikkati çekerek, "Umarım bugün açılışı yapılan medrese, imkanlarıyla faydalı olur. Yarın da 30 yıl önce yıkılan Nevesinje Camisi'nin taş koyma törenini gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »