DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN NEVŞEHİR’DE ‘BİRR LOKMA BİN SOFRA’ İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ.

8.04.2022
Genel Müdürlüğümüzce ‘Birr lokma bin sofra’ diyerek kurduğumuz iftar sofralarımızın ilki bugün Nevşehir’de gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürlüğünün Topuzluhan Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen programa, Nevşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet SAVRAN, Genel Müdürümüz Sayın Burhan ERSOY, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve aileler katılım gösterdi.
İftar programında konuşma yapan Genel Müdürümüz Sayın Burhan ERSOY, "Yardımlaşma ve dayanışmanın katlanarak arttığı, İslam aleminin büyük bir heyecanla ve ilahi aşkla beklediği, birlik ve beraberliğin en derinden ve yoğun hissedildiği rahmet ve bereket ayı, on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'e bir kez daha kavuşmanın mutluluğu içindeyiz." ifadesini kullandı.
Ersoy konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak yardımlaşma ve insanlığa iyilik yolunda birlik ve beraberliğimizi bu ayda daha da güçlendireceğimize ve ulaşabildiğimiz, soframızı paylaştığımız insanların bu ayda daha da artacağına inanıyorum. Sizlerle bugün bu sofrada huzur ve birlik içinde lokmamızı paylaşabilmemize izin veren Rabbimize hamdolsun."
Tüm İslam âleminde manevi bir coşkunun yaşandığı, paylaşımların ve dayanışmanın daha da yoğunlaştığı bir ay olmasını temenni eden Genel Müdürümüz, dualarımızın ve iyiliklerimizin kabul olmasını, sofralarımızın bereketle, kalplerin sevgi ve merhametle dolduğu bu mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerini sonlandırdı.
YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »