DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BURHAN ERSOY “6. HERİTAGE İSTANBUL” FUARI STANDIMIZI GEZDİ.

13.05.2022

Bu yıl altıncısı düzenlenen koruma, restorasyon, arkeoloji, müze ve teknoloji fuarı Heritage İstanbul’da, Genel Müdürlüğümüz tarafından kurulan standımızı Genel Müdürümüz Sayın Burhan ERSOY gezdi.

Ayasofya Vakfiyesi’nin konservasyon görüntüleri eşliğinde atölye çalışması gerçekleştirilerek uygulama aşamaları, hat levhası gibi taşınmaz eserlerin hologramı ve şamdan, kâse gibi tarihi eserlerin 3D teknolojisi ile basılmış olan replikaları gösterilen standımızda, restorasyon çalışmalarımız kapsamında Fethiye Camii, Mahmut Paşa Camii, Sultan Ahmet Camii, Terra Santa Kompleksi, Ferruh Kethuda Camii’nin yanı sıra Anadolu’dan birçok vakıf kültür varlığı da restorasyon aşamaları, sonrası fotoğrafları ve projeleri ile birlikte tanıtıldı.

Heritage İstanbul Fuarı ziyaretinin ardından Mihrimah Sultan Camii’ne geçen Genel Müdürümüz Sayın Burhan ERSOY, Vakıflar Haftası etkinlikleri kapsamında İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü’müz tarafından düzenlenen Mevlid Pogramına katıldı. Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından,  Cuma namazı kılındı.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »