DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BURHAN ERSOY NİJER CUMHURİYETİ VAKIF YÜKSEK OTORİTESİ (HAWAQF) YÖNETİM KURULU BAŞKANI DR. HAMİD ALGABİD VE HEYETİNİ MAKAMINDA AĞIRLADI.

26.07.2022

Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy, Nijer Cumhuriyeti Vakıf Yüksek Otoritesi (HAWAQF) Yönetim Kurulu Başkanı (İİT eski Genel Sekreteri ve Nijer eski Başbakanı) Dr. Hamid Algabid ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Toplantıda Nijer’de yeni kurulmuş olan Vakıf Yüksek Otoritesi ile Genel Müdürlüğümüz arasında geliştirilebilecek işbirliği fırsatları değerlendirildi.  Nijer Vakıflar Yüksek Otoritesi Genel Müdürü Sayın Khadijah Diallo Nijer’deki vakıf mevzuatı ve uygulamaları hakkında bilgi verdi. Türkiye’deki vakıf sistemi ile Genel Müdürlüğümüzün teşkilat yapısı, faaliyetleri ve yatırımları hakkında bilgi sunan Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy da işbirliği yapmaktan, bilgi ve tecrübelerimizi kendilerine aktarmaktan memnun olacağımızı ifade etti.

Görüşme, hediye takdimi ve teşekkürler ile son buldu.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »