DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BURHAN ERSOY TOKAT’TAKİ VAKIF ESERLERİMİZE İNCELEMELERDE BULUNDU.

25.03.2022
Genel Müdürümüz Sayın Burhan ERSOY, Tokat temasları kapsamında; restorasyonu Genel Müdürlüğümüz tarafından devam eden kültürevi niteliği taşıyacak olan, sanat ve eğitim merkezi olarak kullanıma açılacak, Tokat Gök Medrese’yi ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.
Gök Medrese ziyaretlerinin ardından vakıf eserimiz Meydan Camii’nde incelemelerde bulunan Genel Müdürümüz, incelemelerine Halef Sultan Zaviyesi ve Deveciler Hanı’nda devam etti.
Ziyaretlerine devam eden Genel Müdürümüz, restorasyonu Genel Müdürlüğümüz tarafından tamamlanmak üzere olan Sultan Hamamı’nın çalışmalarını yerinde inceledi.
Sultan Hamamı ziyaretlerinin ardından, restorasyonu tamamlanan ve otel olarak kullanılan Yazmacılar Hanı’nı inceleyen ERSOY, son olarak Taşhan’ı ziyaret ederek esnafı dolaştı ve kiracılarla alışverişin seyrini, Covid 19 pandemisinin etkilerini, turizm potansiyelini değerlendirdi.
YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »