DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SN. BURHAN ERSOY ABD ULUSLARARASI DİNİ ÖZGÜRLÜKLER KOMİSYONU (USCIRF) TEMSİLCİLERİNİ MAKAMINDA KABUL ETTİ.

30.03.2022
Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy, ABD Uluslararası Dini Özgürlükler Komisyonu (USCIRF) temsilcilerini makamında kabul etti.
Her yıl ülkelerin din ve inanç özgürlükleri durumlarına ilişkin rapor yayınlayan ve ABD Başkanı, Dışişleri Bakanı ve Kongresine tavsiye niteliğinde görüş sunan Komisyon, bu çalışmaları kapsamında ülke ziyaretlerini gerçekleştirdiler. Daha önce Şubat 2011, Şubat 2014 ve Ekim 2017 tarihlerinde Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etmiş olan Komisyon yine Genel Müdürlüğümüzün din ve inanç özgürlüklerine olan katkısı hakkında bilgi edinmek üzere ziyarette bulundular.
Toplantıda, cemaat vakıflarına yönelik Genel Müdürlüğümüzün faaliyetleri hakkında bilgi verilirken; cemaat vakıflarına 2008 yılından sonra yapılan mal iadeleri, cemaat vakıflarının Vakıflar Meclisinde temsilleri ve Genel Müdürlüğümüzün restore ederek farklı inanç gruplarının kullanımına sunduğu ibadethaneler örneklerle anlatıldı.
Dini özgürlükler konusunda dünyada en özgür ülkenin Türkiye olduğunu kaydeden Sayın Ersoy, ‘Azınlıkların hakları konusunda somut adımlar 2003 yılı sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde atıldı” dedi.
YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »