DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SN. BURHAN ERSOY ‘’BEYOĞLU KÜLTÜR YOLU’’ VE ‘’BAŞKENT KÜLTÜR YOLU’’ FESTİVALLERİNİN TANITIMINA KATILDI.

12.05.2022

Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenecek olan "Beyoğlu Kültür Yolu" ve "Başkent Kültür Yolu" festivallerinin İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) tanıtımı yapıldı. Tanıtıma Bakanımız Sayın Mehmet Nuri ERSOY, Bakan Yardımcılarımız Sayın Ahmet Misbah DEMİRCAN ve Sayın Özgül ÖZKAN YAVUZ ile Genel Müdürümüz Sayın Burhan ERSOY katıldı.

Festivallerin tanıtım toplantısında konuşma yapan Bakanımız Sayın Mehmet Nuri ERSOY "Festivali, diğer şehirlerimizi de dahil ederek festivallere dönüştürmeyi ve geleneksel hale getirmeyi kararlaştırdık. Bu ay Beyoğlu ile beraber Başkent Kültür Yolu Festivali'ne de start veriyoruz." dedi.

Bu rotaların kültürel hayata ivme kazandırmaya devam edeceğini vurgulayan Ersoy, "Bu adımları 1-16 Ekim’de Diyarbakır Sur Festivali takip edecek. Seneye mayıs ayı itibarıyla kültür yolu festivallerine İzmir'i de dahil etmiş olacağız." şeklinde sözlerini sürdürdü.

Bakan Ersoy, 28 Mayıs'ta başlayacak festivallerin 16 günde 2 bine yakın etkinliğe ev sahipliği yapacağını ve 6 binden fazla sanatçıyı ağırlayacağını belirtti.

Bakan Ersoy, basın toplantısının ardından davetliler ve festival ekipleriyle hatıra fotoğrafı çekildi.

Etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgiye, "www.beyoglukulturyolu.com" ve "www.baskentkulturyolu.com" internet siteleri ile "Beyoğlu Kültür Yolu" ve "Başkent Kültür Yolu" adlı mobil uygulamaları üzerinden ulaşılabilecek.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »