DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SN. BURHAN ERSOY FİLİSTİN HEYETİNİ AĞIRLADI.

23.03.2022

Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy, Filistin Vakıflar ve Diyanet İşleri Bakanı Sayın Hatem Mohammed Helmy Abdulsamie Al-Bakri, Filistin’in Ankara Büyükelçisi Sayın Dr. Faed Mustafa ve beraberlerindeki heyeti makamında ağırladı.

Göreve atandıktan sonra ilk yurtdışı ziyareti kapsamında Ürdün ve Suudi Arabistan’ın ardından Türkiye’ye gelen Filistinli Bakan, Genel Müdürlüğümüze nezaket ziyaretinde bulunarak iki ülke arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve gelecekte yeni işbirlikleri kurmak istediklerini belirtti.

Filistin’e yaptığı ziyaretlerde Filistinlilerin yaşadığı ablukaya bizzat şahit olduğunu vurgulayan Genel Müdürümüz Sayın Ersoy, “Filistin, ülkemiz için bir can damarıdır ve mukaddes bir beldedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemizin Filistin için verdiği mücadeleye, tüm Türkiye halkı sahip çıkıyor.” dedi.

İki ülke arasındaki dostluk ilişkilerine değinen Filistinli Bakan da Filistin davasına sahip çıktıkları için Cumhurbaşkanımıza ve Türkiye’ye teşekkür etti.

Ülkemizin bütün kurumlarının Filistin ve Kudüs hassasiyetinin devam ettiğini kaydeden Sayın Ersoy, “Bu konuda üzerimize düşeni yapıyoruz.” dedi.

Görüşmede, iki ülke arasında Osmanlı dönemi Filistin vakıflarına ait belge değişimini öngören ve imza aşamasına gelinen işbirliği protokolü de ele alınırken en kısa zamanda imzalanması konusunda fikir birliğine varıldı ve vakıflar alanında gelecekteki işbirlikleri konusunda her iki tarafın istekli olduğu kaydedildi.

Filistin Heyeti, Uluslararası İslam Konferansı (Beytülmakdis) talebi konusunda Genel Müdürlüğümüze işbirliği daveti yaptı.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »