DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SN. BURHAN ERSOY ‘KADRAJIMDA AYET VAR’ KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI SERGİSİNİN AÇILIŞ PROGRAMINA KATILDI

22.09.2022

Diyanet İşleri Başkanlığınca 15-25 yaş arası gençlere yönelik düzenlenen “Kadrajımda Ayet Var” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserlerin sergisi Ankara YHT Gar’da açıldı.

Serginin açılışına Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş, Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy ve beraberindeki heyet katıldı.

Yarışmanın amacının gençlerin Kur’an-ı Kerim’den haberdar olma özelliğini biraz daha artırmak olduğunu belirten Diyanet İşleri Başkanı Sayın Erbaş, “Gençler ayetlerden hareket ederek tabiat olaylarını gözlemliyor ve ayetlerde geçen tabiat olaylarının fotoğrafını çekiyor ve altına ayeti yazıyor. Bu, Kur’an-ı Kerim’in mucizevi özelliklerinden birisidir. Yasin Suresi’nde bunun bir örneği vardır, ‘Güneş kendisi için tayin edilmiş olan belirli bir yörüngeye doğru akmaktadır. Bu Allah’ın koyduğu bir ölçüdür.’ Yasin Suresi’nde Güneş’in hareketlerinden bahsediliyor. Kur’an kursu öğrencilerimiz Güneş’le ilgili hareketleri takip ediyor, sabahın tam doğuşu esnasında ufuktan Güneş yükselirken onun öyle güzel bir fotoğrafını çekiyor ya da günbatımında bir fotoğrafını çekiyor ve altına da söylediğim ayeti yazıyor” dedi.

Açılış programı konuşmasının ardından serginin açılış kurdelesini kesen Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş; Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy ve beraberindeki heyet, kurdele kesimi sonrası sergilenen fotoğraflar hakkında konuşarak sergiyi gezdiler.
YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »