DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

İÇİŞLERİ BAKAN YRD. MUHTEREM İNCE VE GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BURHAN ERSOY İSTANBUL PROGRAMI KAPSAMINDA VAKIF BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ.

22.10.2021

İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Muhterem İNCE ve Genel Müdürümüz Sayın Burhan ERSOY cuma günü, bir dizi temaslarda bulunmak için İstanbul’a gitti. İstanbul programı kapsamında, cemaat vakıfları temsilcileri ile buluşan İnce ve Ersoy, ilk olarak Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı Başkanı Sayın Bedros ŞİRİNOĞLU ile bir araya geldi, daha sonra Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Sayın Konstantin YUVANİDİS ile görüşerek söz konusu vakıflarla ilgili bilgi alışverişinde bulundular.  İnce ve Ersoy, cuma namazının ardından, Ermeni Patrikhanesi’ni ziyaret ederek Patrik Sahag MAŞALYAN ile görüştü ve Ermeni Cemaatinin ihtiyaçlarına yönelik istişarede bulundular. Programın son etabında Süryani Patrikhanesi’ni ziyaret eden ikili, Süryani Metropoliti Yusuf ÇETİN ve Süryani Cemaati Başkanı Sait SUSİN ile görüştü. Temaslar kapsamında, cemaat vakıflarının ihtiyaçları ve vakıf eserlerine ilişkin fikir teatisinde bulunuldu.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »