DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

İMRAHOR İLYAS BEY CAMİİ İŞBİRLİĞİ PROJESİ 1. SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

7.05.2021

Genel Müdürlüğümüz ile İtalyan Assorestauro (Mimarlık, Sanat ve Kent Restorasyonu Derneği)ortaklığında yürütülen “İmrahor İlyas Bey Camii restorasyonu alanında İşbirliği Projesi (Medart Turkey Imrahor Mosque Coorperation Project)”nin 1. Semineri 06 Mayıs 2021 tarihinde, Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy’un teşrifleriyle, çevirim içi platformda gerçekleştirilmiştir.

Genel Müdürlüğümüz teknik personeli ve İtalya’da restorasyon alanında faaliyet gösteren firmaları bir araya getiren seminerde, restorasyon öncesinde projenin oluşturulması için İtalya’da uygulanan restorasyon tanı ve analiz yaklaşımları ve uygulama prosedürleri hakkında genel bir tanıtım yapıldı.

“İmrahor İlyas Bey Camii restorasyonu alanında İşbirliği Projesi (Medart Turkey Imrahor Mosque Coorperation Project)” İstanbul İmrahor İlyas Bey Camii'nin restorasyonu özelinde restorasyon alanında ortak bir diyalog oluşturarak modern restorasyon teknikleri konusunda karşılıklı bilgi, teknoloji ve deneyim paylaşımı gerçekleştirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Nisan- Eylül 2021 tarihleri arasında yürütülecek projede sekiz adet eğitim semineri (pandeminin seyrine göre çevrimiçi eğitim ya da saha çalışması şeklinde) öngörülmektedir.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »