DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

İMRAHOR İLYAS BEY CAMİİ RESTORASYON ALANINDA İŞBİRLİĞİ PROJESİNİN İKİNCİ SEMİNERİ ÇEVRİMİÇİ PLATFORMDA GERÇEKLEŞTİ.

22.12.2021
İmrahor İlyas Bey Camii restorasyon alanında İşbirliği Projesi’nin (Medart Türkiye Imrahor Mosque Coorperation Project) ikinci semineri, Genel Müdür Yardımcımız Sayın A. Cem ASLANBAY’ın katılımıyla çevirimiçi platformda gerçekleştirildi.
Seminer kapsamında, işbirliği projesinin ve proje kapsamında testlerin uygulanacağı Camii’nin tanıtımının ardından restorasyonun ön hazırlıkları, planlanan test ve analiz yöntemlerine dair bilgilendirici sunumlar yapıldı.
Haziran, temmuz, eylül ve kasım aylarında gerçekleştirilen saha çalışmalarının genel sunumlarının yapıldığı ikinci seminere,  Assourestauro yetkilileri ve saha çalışmalarına katılmış firmaların uzmanları, İtalyan Ticaret Merkezi Türkiye ve Roma Temsilcilikleri yetkilileri, Genel Müdürlüğümüz yetkilileri ve restorasyonlarımızda görev alan merkez ve taşra teşkilatında çalışan ve Sanat Eserleri ve Yapı İşleri Daire Başkanlığınca belirlenen yaklaşık 140 teknik personel katıldı.
Seminer dizisi, saha çalışmalarında yapılan test ve analizlerin sonuçlarının ve çıktılarının paylaşılacağı eğitim sunumları ile 2022 yılında devam edecektir.
YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »