DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

KOSOVA CUMHURİYETİ İSLAM BİRLİĞİ BAŞKANI SN. NAİM TËRNAVA VE BERABERİNDEKİ HEYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ.

25.10.2022

Kosova Cumhuriyeti İslam Birliği Başkanı Sayın Nami Tërnava ve beraberindeki heyet Vakıflar Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

Vakıflar Genel Müdürü Sayın Burhan Ersoy, Kosova Cumhuriyeti İslam Birliği Başkanının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, özellikle Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak Balkan coğrafyasına verdikleri önemden bahsetti.

Ersoy; “Kosova ile Gönül Köprümüz var. Bu Köprü ile oradaki Medeniyetimizi ayağa kaldırıyoruz”.

Genel Müdür Burhan Ersoy, “Balkan coğrafyasında birçok ecdat yadigarı eserimiz bulunmakta. Genel Müdürlüğümüz olarak bu eserlerimizin ihyasına son derece önem veriyoruz. Bizler dost ve kardeş olarak yüzlerce yıl birlikte yaşadık. Priştine’nin, Üsküp’ün, Saraybosna’nın bizim gözümüzde İstanbul’dan, Ankara’dan en ufak bir farkı yok.

Osmanlı’dan yadigâr bu topraklara ayrı önem veriyoruz. Kurduğumuz Kardeşlik Köprüsü ile hizmetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

İslam Birliği Başkanı Naim Ternava; “Sultan 1. Murad’ın Kalbi Kosova’da atıyor. Türkiye’nin elini yapılan hizmetler ile her zaman üzerimizde hissediyoruz”.

Heyetler arası kabulde Sayın Tërnava, Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Kosova’da yürüttüğü faaliyetleri için teşekkür etti. Yürütülen restorasyon çalışmaları ile Kosova’nın yıkılmak üzere olan eserlerinin ihya edildiğinin özellikle altını çizen Ternava “Kosova’da son 5-6 yıl içerisinde çok ciddi işler tamamlandı ve yenilerine başlandı. Bu hizmetlerin getirilmesinde emeği geçen tüm Vakıflar Genel Müdürlüğü personeline teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ortak mirasımız olan İslam ve Kültür’ün yıkılmaya, kaybolmaya yüz tutmuş eserleri sizlerin desteği ile tekrar ayağa kalktı” dedi.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »