DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞIMIZIN 2022 YILI BÜTÇESİ TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDAN GEÇTİ.

20.11.2021

Kültür ve Turizm Bakanlığımızın TBMM’de yapılan 2022 yılı bütçe görüşmelerine, Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte Bakan Yardımcılarımız, Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy ve Bakanlık bürokratları katıldı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Genel Müdürlüğümüzün plan ve bütçe faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Bakan Ersoy, bu yıl 295 kültür varlığının ve vakıf eserinin restorasyonunun tamamlandığını, 200'ü içinse çalışmaların devam ettiğini söyledi. Ata yadigârı eserlerin onarılması, yenilenmesi ve ihya edilmesi görevleri kapsamında, 2015'ten itibaren yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 812 vakıf kültür varlığının restorasyona alındığını ifade eden Bakanımız, Osmanlı coğrafyasındaki çalışmaların 23’ünün bittiğini, 15'inin ise devam ettiğini dile getirdi.
Görüşmelerin ardından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçen  2022 yılı bütçesinin, Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »