DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

MALATYA YENİ CAMİİ’NİN YAPIM PROTOKOLÜ İMZALANDI.

4.05.2023

6 Şubat tarihinde meydana gelen depremler sonrasında ağır hasar alan Malatya’nın tarihi Camilerinden, Malatya’nın simgesi Yeni Camii’nin Yapım Protokolü; Malatya Valiliği, Genel Müdürlüğümüz ve Hayırsever İş İnsanı Bayram Kızılaslan arasında imzalandı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde düzenlenen törene; Malatya Valisi Sayın Hulusi Şahin, Genel Müdürümüz Sayın Sinan Aksu ve Hayırsever İş İnsanı Sayın Bayram Kızılaslan katıldı.

Genel Müdürümüz Sayın Sinan Aksu: “Yeni Caminin yeniden inşası ile ilgili tüm teknik bilgilere haiz olarak tekrardan bir çalışma başlattık. Camimiz tekrar yapılırken zemin etütleri, caminin taşıyıcı sistemleri ve konumuna kadar bütün teknik detayları Üniversitelerimiz ve Bilim Kurullarımız ile tartışarak Yeni Camimizin inşaatına başlayacağız.

Bu sıradan bir inşaat olmayacak. Üniversitemizin kontrolünde ve yönlendirmesiyle yapılacak olan camimizde çok ciddi bir zemin sağlamlaştırması yapılacaktır. Zemin sağlamlaştırmadan yapılacak bir inşaat ileride aynı sıkıntıların yaşanmasını sebep olacağından ilk işimiz caminin zeminini sağlam bir şekilde yapmak olacaktır.

Bayram Bey'in taahhüdünü çok hızlı bir şekilde yerine getirerek, Malatya'nın sembolü yeni Cami’yi Malatya halkına yeniden kazandırmış olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Genel Müdürlüğümüz ve Hayırsever İş İnsanı Bayram Kızılaslan arasında Yeni Cami Yapım Protokolü imzalandı.   

Yapılan protokolün ardından Malatya Valisi Sayın Hulusi Şahin, Genel Müdürümüz Sayın Sinan Aksu ve Hayırsever İş İnsanı Sayın Bayram Kızılaslan Yeni Caminin bulunduğu alanda incelemelerde bulundu.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »