DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

SAMSUN ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ’NİN ‘MEZUN BULUŞMALARI’ PROGRAMINDA GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BURHAN ERSOY İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.

28.12.2021

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin ‘Mesleki Bilgilendirme ve Mezun Öğrenci Buluşmaları’ kapsamında düzenlediği programa katılan Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy, İlahiyat Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Program kapsamında fakülte öğrencilerini saygı ve sevgi ile selamlayarak konuşmasına başlayan Ersoy ‘Samsun benim doğduğum şehir, üniversite eğitimimi tamamladığım, gönül bağımın güçlü olduğu bir kent. Adını milli mücadelenin başlangıç gününden alan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin öğrencisi ve mezunu olmak ise apayrı bir gurur.’ dedi.

Samsun’daki vakıf eserlerimizin önemine dikkati çeken ve gelecek nesillere taşınması konusundaki düşüncelerini dile getiren Ersoy, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Tarihten günümüze baktığımızda üniversiteler, yetiştirdiği gençlerle hem kuruluş amaçlarına hizmet eder hem de ülkemizin ekonomik ve toplumsal yaşantısının biçimlenmesi, gelişmesi noktasında önemli bir rol oynar.  Bildiğiniz üzere Samsun ve çevresi vakıf eserleri açısından belli bir zenginlik ve çeşitlilik içeriyor, eminim ki siz de öğrencilik yaşamınız boyunca, bu zenginlik ve çeşitliğe tanıklık ettiniz, bizlere atalarımızdan miras kalan bu emanet eserlerin ne kadar kıymetli olduğunu gördünüz; Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak koruyup ihya ettiğimiz, geçmişten günümüze yaşayarak getirdiğimiz bu eser ve alanların geleceğe taşınmasında gençliğimizin önemli katkıları olacağına inanıyorum. Ülkemiz vakıflar açısından gizli bir hazine niteliğindedir ve ümit ederim ki bu ülkenin gençleri olarak, bu hazinenin gün yüzüne çıkarılmasında emekleriniz olacak.”

Vâkıf olmanın, vakıf kurmanın bir medeniyet meselesi olduğunu benimsediğini dile getiren Genel Müdürümüz; vatanımıza, aziz milletimize yararlı, iyilik ve paylaşma, dayanışma yolundan sapmayan, çevreye ve hayvana merhametli, hayatının her alanında başarılı ancak mütevazılığı da elinden bırakmayacağını umduğunu söylediği gençlere, hayat mücadelelerinde başarılı olmalarını temenni etti ve programda emeği geçen başta Ondokuz Mayıs Üniversitesi rektörüne, dekanına ve akademisyen hocalarına teşekkürlerini sunarak sözlerini noktaladı.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »