DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

TARİHİ CAMİLERİMİZDE CUMA NAMAZI ÖNCESİNDE DEPREM ŞEHİTLERİMİZİN RUHUNA MEVLİD-İ ŞERİF OKUNACAK.

3.03.2023

Vakıflar Genel Müdürlüğümüz Kahramanmaraş merkezli depremde yaşamını yitirenler için tarihi camilerde bugün Mevlid-i Şerif okutacak. 19 Vakıflar Bölge Müdürlüğümüze bağlı 65 il merkezinde bugün cuma namazı öncesinde mevlit okunacak, dua edilecek.

Mevlitler, İstanbul'da Eyüpsultan ile Mihrimah Sultan, Ankara'da Hacı Bayram-ı Veli, Aydın'da Süleyman Bey camilerinde okutulacak.

Depremde hayatını kaybedenler için mevlit okunacak yerler arasında Balıkesir'de Yıldırım Camisi, Çanakkale'de Yalı Camisi, Bitlis'te Ulu Cami, Bursa'da Yeşil Cami, Edirne'de Eski Cami, Kayseri'de Camii Kebir, Kırşehir'de Cacabey Camisi, Konya'da Kapu Camisi, Sivas'ta Ulu Cami, Samsun'da Büyük Cami, Tokat'ta Ali Paşa Cami ve Trabzon'da Büyük Cami gibi tarihi ibadethaneler de bulunuyor.

Genel Müdürlüğümüz, mevlit okutulacak camilerde ikramda da bulunacak.

Ayrıca, restorasyonu tamamlanan Cizre Ulu Cami ve Kastamonu'daki Nasrullah Kadı Camisi de bugün okunacak Mevlid-i Şerif ile ibadete açılacak.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »