DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

‘ULUSLARARASI OBJEKTİFİNLE GELECEĞE MİRAS BIRAK’ TEMASIYLA İKİNCİSİ DÜZENLENEN FOTOĞRAF YARIŞMAMIZIN ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ.

22.11.2022

Genel Müdürlüğümüzce bu yıl "Uluslararası Objektifinle Geleceğe Miras Bırak" temasıyla ikincisi düzenlenen yarışmamızın ödülleri, Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde gerçekleştirilen törenle verildi.

Yarışmaya katılan fotoğrafların yer aldığı sergi açılışımızın yapıldığı törene, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Nadir Alpaslan, Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy, yarışma jüri üyelerimiz Coşkun Aral, İzzet Keribar, Merih Akoğul ile yarışmacılar ve misafirler katıldı.

Törende konuşma yapan Bakan Yardımcımız Sayın Alpaslan, vakıf medeniyetinin canlı, adil ve sosyal dayanışma anlayışıyla hayatın her alanında yer almasının önemli olduğunu söyledi.

Vakıf anlayışını, fonksiyonlarını zenginleştirerek gelecek nesillere bırakmanın amaçlandığını dile getiren Bakan Yardımcımız Sayın Nadir Alpaslan, fotoğraf yarışmasının da kültürel varlıkları gelecek nesillere aktarmak açısından önemli olduğunu vurguladı.

Vakıfların hangi amaçla kurulmuş olursa olsun, İslam ve Türk dünyasında çeşitli hizmetler üstlendiğini belirten Genel Müdürümüz Sayın Burhan Ersoy; yarışmayla, Türk vakıf kültürünün, Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinden bugüne geçirdiği evrelerin ele alındığını kaydetti.

Konuşmaların ardından dereceye giren yarışmacılarımıza ödülleri verildi. Fatih Sultan Mehmet Han Birincilik Ödülü'nü Ahmet Fatih Sönmez, Mimar Sinan İkincilik Ödülü'nü Nuray Aparı Büyükkaya, Bezmialem Valide Sultan Üçüncülük Ödülü'nü Şerife Keser Halıcı aldı.

Yarışmada ayrıca, Fahrettin Paşa (Ömer Fahreddin Türkan) ile fotoğraf sanatçıları Ara Güler ve İzzet Keribar adına jüri özel ödüllerimiz verildi.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »