DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

VAKIF DOSTLARI ANKARA’DA BİR ARAYA GELDİ.

28.03.2023

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğümüz geleneksel hale getirdiğimiz "Birr Lokma, Bin Sofra" iftar buluşmalarına Ankara Altındağ'da devam etti.

Vakıflar Genel Müdürlüğümüz geleneksel hale getirdiğimiz iftar buluşmalarına devam ediyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen Ramazan sofrasına; Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Ankara Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Genel Müdürümüz Sinan Aksu ile çok sayıda vakıf temsilcisi ve vakıf dostu katıldı.

"Depremde hayatını kaybedenlere baş sağlığı diliyorum."

"Geleneksel iftar buluşmamıza hoş geldiniz" diyerek sözlerine başlayan Genel Müdürümüz Sayın Sinan Aksu on bir ayın sultanı Ramazan ayının müminlere hayırlar getirmesini temenni etti. Aksu sözlerine Kahramanmaraş merkezli asrın felaketinde hayatını kaybedenlere baş sağlığı dileyerek devam etti.

"1 milyon vatandaşımızla iftar ve sahurda buluşacağız."

"Bölge Müdürlüklerimize bağlı 81 il merkezinde 73 bin kişiyle, depremden etkilenen; Hatay, Malatya, Adıyaman, Gaziantep Nurdağı ve Kahramanmaraş merkez ile Elbistan ilçelerimizde Ramazan ayı boyunca 1 milyon afetzede kardeşimizle iftar ve sahur yemeklerinde bir araya geleceğiz." diyerek sözlerine devam eden Genel Müdürümüz, "Depremin yaşandığı ilk gün olan 06 Şubat tarihinde Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy'un riyasetinde Genel Müdürlüğümüz olarak ivedilikle harekete geçtik. Depremin etkisinin yoğun olarak yaşandığı Malatya’ya mobil aşevlerimizi göndererek günde 10 bin kişiye sıcak yemek ikramında bulunduk. 06 Şubat tarihinden günümüze; 98 adet tırla ayni yardımlar yaptık. 03 Mart tarihinde Türkiye genelindeki tarihi camilerimizde vefat eden deprem şehitlerimizin ruhuna Mevlid-i Şerifler okuttuk." ifadelerini kullandı.

İftar buluşmasında konuşan Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ise Vakıflar Genel Müdürlüğümüzü çalışmalarından ötürü tebrik etti.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »