DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURSİYERLERİ BOĞAZ TURUNDA BULUŞTU.

8.12.2023

İstanbul 2. Bölge Müdürlüğümüz öncülüğünde, Vakıflar Genel Müdürlüğümüzün burs imkânı sağladığı 250 öğrenci ile Üsküdar Valide Sultan Gemisi’nde boğaz turu ve kahvaltı eşliğinde buluşma düzenlendi. Düzenlenen programda ev sahipliği yapan Vakıflar İstanbul 2. Bölge Müdürümüz Arif Özsoy’a, ünlü psikolog ve programcı Sıtkı Aslanhan ve Yalova Öğretim Üyesi Dr. M. Latif Bakış ve çok sayıda Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanı eşlik etti.

Özsoy, gençlere sıcak bir karşılama yaptı ve konuşmasında, bu toprakların vefa ve sorumluluk değerleri ile harmanlandığını, vakıfların da bu iki değer üzerine kurulduğunu hem geçmişe bir vefa hem de geleceğe bir sorumluluk bilinci ile yaklaşıldığını belirtti. Özsoy konuşmasını, “Her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz” mesajıyla bitirdi.

Özsoy, konuşmasının ardından sözü psikolog Aslanhan’a verdi. Aslanhan, gençlere sorumluluk aldıkları ve hedefleri belli bir eylem ortaya koydukları takdirde huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamış olacaklarını ifade etti. 

Aslanhan, çağımızda insanların hem çevresinden hem de kendi düşünce ve duygularından kopuk yaşamaya başlayarak tek başına kaldığını ifade etti. Söz konusu bursiyer buluşmaları gibi etkinlikler ile içimizdeki sosyal insanın nefes almasını sağlamak gerektiğini vurgulayarak iyi dilek ve temennilerle konuşmasını noktalayan Aslanhan daha sonra gemide genç okuyucularına kitap imzaladı, hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu anlamlı etkinliğe, öncülüğü ve katkılarından dolayı hem kurumumuzdan hem davetli misafirlerden hem de bursiyer öğrencilerden samimi teşekkürler alan Arif Özsoy ve ekibi bir sonraki etkinlikte buluşabilmek temennileriyle programı tamamladılar.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »