DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HEYETİ BOSNA HERSEK’TEKİ VAKIF ESERLERİMİZİ İNCELEDİ.

12.05.2022

Genel Müdürlüğümüzce yürütülen projelere ilişkin yerinde incelemelerde ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bosna Hersek’e giden Genel Müdür Yardımcımız Sayın Aydın Cem Aslanbay ve beraberindeki heyet, programına Aliya İzzetbegoviç'in kabrini ziyaret ederek başladı. 

Sonrasında heyet,  İslam Birliği Vakıflar Müdürü Senaid Zajimoviç'i ziyaret etti ve ziyarette projelere ilişkin toplantı gerçekleştirildi. Toplantının ardından Genel Müdürlüğümüz tarafından inşası tamamlanan İslam Birliği (Riyaset) Hizmet Binası, Fojnica Medresesi ve Sanski Most Avm'yi ziyaret eden heyet, rekonstrüksiyon aşamasında olan Kiseljak Han, Banja Luka Arnaudiye Camii ve Mirkonjid Grad Kızlarağası Camii’ni inceledi. 

Heyet, programına Türkiye Cumhuriyeti Banja Luka Başkonsolosu Oğuz Kılıç'ı Başkonsolosluk konutunda ziyaret ederek devam etti. Görüşmenin ardından restorasyon sürecinde olan Travnik Alaca Camii’ni ziyaret eden heyet, Bihac Fethiye Camii’nde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »