DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MİHRİŞAH VALİDE SULTAN EYÜP İMARETİNDE ‘HUZUR SOFRASI’

16.07.2021

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Mihrişah Valide Sultan Eyüp İmaretinde "Huzur Sofrası" kuruldu. 1795’ten bu yana kapıları her gün iyiliğe ve kardeşliğe açılan Mihrişah Valide Sultan Eyüp İmaretimizde T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy'un teşrifleriyle sabah namazı sonrası düzenlenen programda ilk Huzur Soframız bugün kuruldu.

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy‘un katılımlarıyla misafirlerimiz, Mihrişah Valide Sultan Eyüp İmaretinde bulunan Eyüp Sultan Camiinde kılınan sabah namazı sonrası “Huzur Sofrası”nda buluştular.

Huzur Soframıza, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet Misbah DEMİRCAN, İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, İstanbul Milletvekili Sayın Ahmet Hamdi Çamlı, Genel Müdürümüz Sayın Burhan ERSOY, Eyüp Sultan Belediye Başkanı Sayın Deniz KÖKEN, Vakıf Bağışçılarımız, Eyüp Sultan Cami cemaati ve halkımız katıldı.

Mihrişah Valide Sultan Eyüp İmareti Huzur Soframızın gelenekselleşerek her Cuma günü sabah namazı sonrası tekrarlanacağını bildirir, tüm vakıf dostlarını soframıza bekleriz.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »