DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, SICAK YEMEK VE KURU GIDA DAĞITIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.

27.10.2022

Ankara’da başlayan gezici sıcak yemek dağıtımı; afet zamanlarında afet bölgelerinde geriye kalan günlerde hayır şartlarını gerçekleştirmek üzere lüzum görülen yerlerde iki adet Mobil Aşevi aracı ile bir öğünde yaklaşık 1000 kişiye sıcak yemek hizmeti vererek ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor.

Bu kapsamda; Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak daha çok vatandaşa ulaşabilmek için 28.10.2022 - 30.12.2022 tarihleri arasında İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan  İstanbul / Küçükçekmece - İstanbul / Sarıyer – İstanbul / Silivri – İstanbul / Üsküdar – İstanbul / Beşiktaş – İstanbul / Gaziosmanpaşa – İstanbul / Bayrampaşa – İstanbul / Güngören – İstanbul / Esenler – İstanbul / Şişli, Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Sivas ve Yozgat, Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Tokat, Amasya ve Çorum, Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Nevşehir ve Niğde, olmak üzere toplam 8 İl, 19 noktada bulunan camilerde cuma namazı sonrasında Mobil Aşevi araçları ile ikram edilmek üzere 2 çeşit ikram menüsü hazırlandı 1. menüde Kavurma-Pilav-Tatlı-Ayran-Su-Ekmek, 2. menüde ise Döner, Pilav, Ayran veya Yoğurt, Tatlı, Ekmek den oluşan yiyecek ve içecekler özenle hazırlanarak vatandaşlara ikram edilmeye başlanacak.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »