DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

DANİMARKA DİN VE İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ ÖZEL TEMSİLCİSİ MICHAEL SUHR GENEL MÜDÜRÜMÜZ BURHAN ERSOY’U ZİYARET ETTİ.

5.02.2020

Ülkemizdeki dini azınlıkların durumu hakkında bilgi edinmek üzere Türkiye’de bulunan Danimarka Krallığı Din ve İnanç Özgürlüğü Özel Temsilcisi Michael Suhr 30 Ocak 2020 tarihinde Genel Müdürümüz Burhan Ersoy’u ziyaret etti. 
Türkiye’de Cemaat Vakıflarının hakları konusunda 2003 yılından beri yaşanan gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunan Suhr, özellikle Avrupa Birliği uyum süreci kapsamında çıkarılan yasal düzenlemeler ile Gayrimüslim Cemaat Vakıflarının mülkiyet sorunlarının çözülmüş olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Özgürlüklere saygılı bir ülke olmanın bilinciyle Türkiye’nin bütün kurumlarının her daim azınlık temsilcileri ile görüştüğünü, Vakıflar Genel Müdürlüğünün de her zaman Cemaat Vakıflarının sorunlarına çözüm bulmak için gayret gösterdiğini dile getiren Genel Müdür Ersoy ülkemizde hangi dine ve mezhebe mensup olursa olsun herkesin vakıf kurma hakkı olduğunu ve bu konuda kısıtlama olmadığını ifade etti.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »