DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜR YARD. SAYIN AYDIN CEM ASLANBAY FİLİSTİN RAMALLAH’TA GERÇEKLEŞTİRİLEN ORTAK KOMİTE TOPLANTISINA KATILDI.

26.05.2022
Türkiye Cumhuriyeti ile Filistin Devleti Arasında Ortak Komite Toplantısı 24.05.2022 tarihinde Ramallah’ta gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında ülkemizle Filistin arasında Osmanlı Dönemi Vakıflarına Ait Arşiv Belgelerinin Değişimi Hususuna Dair İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokol kapsamında ikili görüşmelerde bulunmak ve Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na refakat etmek üzere Genel Müdür Yardımcımız Aydın Cem Aslanbay Ortak Komite Toplantısına katıldı. 
Protokol ile, Filistin kayıtlarında bulunan Osmanlı Dönemi Şeriye Sicilleri, Kudüs ve Filistin vakıflarına ait kayıtların dijital kopyaları Genel Müdürlüğümüz arşivine kazandırılacak; Vakıflar Genel Müdürlüğü Vakıf Kayıtlar Arşivi’nde bulunan Filistin ve Kudüs vakıfları ile ilgili belgelerin birer kopyasının dijital ortamda Filistin Miras Canlandırma ve İslami Araştırmalar Kurumu arşivine kazandırılması ve bu alandaki tecrübelerin aktarılması sağlanacaktır.
YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »