DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜR YARDIMCIMIZ SN. AYDIN CEM ASLANBAY KKTC’DE YÜRÜTTÜĞÜMÜZ RESTORASYON ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ.

28.01.2022

Genel Müdürlüğümüzce yürütülen projelere ilişkin yerinde incelemelerde ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden Genel Müdür Yardımcımız Sayın Aydın Cem ASLANBAY ve beraberindeki heyet, programına Lefkoşa Büyükelçimiz Sayın Ali Murat BAŞÇERİ’yi Büyükelçilik konutunda ziyaret ederek başladı. 

Ziyaretin ardından Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. İbrahim BENTER ile görüşen Heyet, Gazimağusa’da yer alan vakıf kültür varlıklarından Lala Mustafa Paşa Camii, Buğday Camii, Cafer Paşa Hamamı, Kutup Osman Türbe ve Tekkesi, Kapalı Maraş’ta yer alan Bilal Ağa Mescidi’nde incelemelerde bulundu.

Heyet ayrıca, Genel Müdürlüğümüzce Kıbrıs Vakıflar İdaresi işbirliği ile restorasyon çalışmaları yürütülen Lefkoşa Dükkanlarönü Camii ve Selimiye Camii şantiyesini ziyaret ederek Selimiye Camii restorasyonuna ilişkin oluşturulan Bilim Heyeti’nin toplantısına katılım sağladı. Toplantıda restorasyon süreci hakkında bilgi alınırken KKTC Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulu ve Bilim Heyeti’nin görüşleri doğrultusunda önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »