DİL:

KURUMSAL

TARİHÇE TEŞKİLAT YAPISI VAKIF KAYITLAR ARŞİVİ MALİ TABLOLAR PLAN,PROGRAM VE RAPORLAR VGM ETİK KOMİSYONU

FAALİYETLER

HAYIR HİZMETLERİ YATIRIMLAR KÜLTÜREL FAALİYETLER ULUSLARARASI FAALİYETLER RESTORE EDİLEN TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI

VAKIFLARIMIZ

VAKIFLARIMIZ

VAKIF İŞLEMLERİ

VAKIF NASIL KURULUR ? VAKIF SORGULAMA BEYANNAME - BİLDİRİM, İSTİSNA VE MUAFİYETLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ ULUSAL RİSK DEĞERLENDİRME PROJESİ (MASAK) VAKIFLARIN E_TEBLİGAT ADRESLERİ

YAYINLAR

YAYINLAR

MEVZUAT

MEVZUAT

BİLGİ EDİNME

BİLGİ EDİNME MEVZUATI İLİŞKİLİ BAĞLANTILAR SIKÇA SORULAN SORULAR

İLETİŞİM

İLETİŞİM

GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK POLİTİKASI
TR - EN

GENEL MÜDÜRÜMÜZLE 2016 YILI İÇ DENETİM PROGRAMI DEĞERLENDİRİLDİ VE SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI

Sayın Genel Müdürümüz Dr. Adnan ERTEM'le, 20.10.2015 tarihinde Kurumumuz İç Denetçileri bir araya gelerek İç Denetim Birim Başkanlığının 2016 yılı programı ve önümüzdeki dönem çalışmaları hakkında bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir. Genel Müdürümüzün, Kurumun bazı faaliyetleriyle ilgili takip ettiği politikalar ve vizyonu hakkında paylaşımları ve İç Denetim faaliyetlerinin bu noktada sağlayabileceği katkılar konusunda talimat ve tavsiyeleri olmuştur. Toplantıda özellikle, Kurum gelirlerinin çeşitlendirilerek arttırılması, vakıf bilincini yaygınlaştırabilecek vakfiye kaynaklı özgün hayri hizmetlerin geliştirilmesi gibi konulard a İç Denetimin sağlayabileceği katkılar değerlendirilmiş, ayrıca bu toplantıların belirli aralıklarla devam ettirilmesinin önemine vurgu yapılmıştır.

Toplantının ikinci bölümünde, İç Denetim Birim Başkanlığına yeni katılan İç Denetçilerimiz ile bir üst sertifika derecesine yükselen İç Denetçilerimizin İç Denetim Koordinasyon Kurulunca düzenlenen sertifikalarını Sayın Genel Müdürümüz vermiş ve kendilerine başarı dileklerinde bulunmuştur. 

YÜKLENİYOR

"Vakıflarla ilgili konulara gelince; bilinmektedir ki vakıflar memleketimizin mühim bir servetini teşkil eder. Bu servetten millet ve memleketin gerektiği şekilde istifade edebil​mesi için Şer'iyye Vekâletiyle beraber bütün Bakanlar Kurulunun ve hatta Yüce Meclisin bu hususu ehemmiyetle tetkik ile bu büyük müessesenin haraplıktan korunmasını ve memlekete faydalı bir hale konulmasını temenni eylerim."

Mustafa Kemal ATATÜRK

1 Mart 1922, TBMM

Devamını Oku »

"Vakfedenin şartı, Allah ve Resulü’nün sözü gibidir."

SİNAN AKSU

Vakıflar Genel Müdürü

 

 

"Vakıflar iyilik ve takvada yarışınız ilahi emrinin tecessüm etmiş halidir."

Recep Tayyip ERDOĞAN

TC.CUMHURBAŞKANI

 

 

"Bizim medeniyetimizdeki vakıf anlayışı, onun bizlere kazandırdığı manevi şuurun teşekkülüdür"


MEHMET NURİ ERSOY
Kültür ve Turizm Bakanı

BASINDA VGM TV'DE VGM
DUYURULAR
TÜM DUYURULAR »